* Kõik väljad on kohustuslikud

Tutvustus

Porto Franco lugu

Porto Franco tähendab tõlkes vabasadamat, mis liitsõnana koosneb nii vabadusest ja sadamast. Just neist mõistetest inspireerituna saigi oma nime Eesti kõige mereäärsem kaubandus- ja bürookompleks Porto Franco.

Oma tulekute ja minekutega on sadam alati olnud vabaduse sümbol. Porto Franco on tulnud selleks, et tuua uusi tuuli. Rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võidutööna on Porto Franco vaba kohalikest ja ajaloolistest kammitsatest. Avatus merele, õhuline arhitektuur ning unikaalne klaaskatusega sisetänav on vaid mõned näited sellest, mis loovad uudse ja kosmopoliitse atmosfääri tänapäevasele vabasadamale. 

Keskuse kontseptsiooni autoriks on Tom Klingholz Londonis tegutsevast rahvusvahelisest arhitektuuribüroost Chapman Taylor (www.chapmantaylor.com), mis on üle maailma tuntud kui üks edukamaid ning enim auhindu võitnud kaubanduskinnisvara lahenduste väljatöötajaid ning projekteerijaid. Arhitektuurse lahenduse autorid on Eesti arhitektid Mihkel Tüür ja Ott Kadarik arhitektuuribüroost Kadarik Tüür Arhitektid (KTA). KTA on uuenduslik ja kaasaegne Eesti arhitektuuribüroo, mis võlus arendajat ja arhitektuurivõistluse žüriid algse kontseptsiooni viimisega uuele tasemele.

Ajalooline Hansalinn Tallinn võib juba varsti olla uhke Porto Franco mereäärsele promenaadi üle, mida ääristavad kümned merevaatega restoranid ja kohvikud. Ruumikas parkimismaja, eskalaatoritega ühendatud korrusetasandid ja väljaarendatud liiklusskeem kompleksi ümbruses teevad Porto Francost Tallinna mugavaima ning kaasaegseima kaubandus- ja büroolinnaku.

Porto Franco arendusprojekti põhiandmed

Suurim Tallinna keskuses asuv kaubandus- ja bürookeskus
üldpinnaga ca 150 000 m2, sealhulgas:

 • Kaubanduskeskuse renditavad pinnad  kokku 35 000 m2
  • Suurim kesklinna hüpermarket 6 500 m2
  • Kohvikud ja restoranid 5 000 m2
  • Moekaubad 17 000 m2
 • Maalalune parkla kokku ca 1 250 autole 
 • Bürookeskuse renditav pind  ca 31 700 m2
 • Porto Franco OÜ aktsionärid on Eesti kapitalil põhinevad edukad ettevõtted, kes  lisaks oma põhitegevusele on alustanud investeerimist pikaajalistesse ja Eesti majanduskeskkonnale lisandväärtust loovatesse projektidesse.
 • Ettevõtte juhtkond on pikaajalise rahvusvahelise kogemusega büroo- ja kaubanduspindade arendamisel.

 

Mõjukas asukoht

Porto Franco asub Tallinna reisisadama ja vanalinna vahel Ahtri tänava ääres Tallinna linnasüdames.

Kuna Porto Franco on kergelt juurdepääsetav teistest linnaosadest, ulatub selle tegelik mõjupiirkond umbes 300 000 tallinlaseni.  Tuleb märkida, et Ahtri tänav on üheks põhiliseks liiklusarteriks, kus iga päev liigub rohkem kui 45 000 autot.

Porto Franco eeliseks on selle lähedus reisi- ja kruiisisadamale, mida läbib aastas ligi 10 miljonit reisijat. Enamik neist hakkavad jalutama läbi uue keskuse, mis asub otse sadamat ja vanalinna ühendaval joonel.

 

 

Uus linnasüda linna südames

Porto Franco asub arenduspiirkonnas, mis on juba muutumas uueks kaasaegseks linnakeskuseks. Lisaks Porto Franco arendusprojektile on piirkonnas valmimas või töös mitmed büroo-, vaba aja- ja elamuarendusprojektid. Plaanide kohaselt peaks tulevikus Porto Francost 150 meetri kaugusele ehitatama ka linnavalitsuse uus administratiivhoone. See kinnisvaraarenduste kompleks avab ühtlasi kogu piirkonna merele, mida Tallinna elanikud on juba kaua oodanud. Rõhutamist väärib piirkonna hea juurdepääsetavus nii jalakäijatele, autodele kui ka turistidele.

Aastatel 2016-2017 ehitatakse valmis Reidi tee, mis ühendab Lasnamäe ja Pirita piirkonna Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosadega ja suunab autoliikluse linnasüdamest eemale. Reidi tee suunab liikluse Ahtri tänavale, mis toob Porto Francosse veelgi rohkem potentsiaalseid kliente ning muudab kompleksi hästi ligipääsetavaks igast pealinna suunast.

Linnakeskuse arenguplaanid näevad ette uue ühistranspordivõrgu rajamist ja sadamaala ja teiste linnaosade ühenduse parandamist.

 

 

Suurepärane ligipääs autoga, ühistranspordiga või jalgsi

Porto Franco on kergesti ligipääsetav autoga, jalgsi ning ühistranspordiga nii kohalikele elanikele kui turistidele. Kompleks asub Tallinna ühe tuiksoone vahetus läheduses Ahtri tänaval. See tänav on üks peamisi ühendusi kesklinna ning ida- ja läänepoolsete linnaosade vahel. Tipptunnil ajavahemikul kl 17-18 läbib piirkonda üle 3000 sõiduki, ööpäevas üle 40 500 auto.

Porto Francosse pääseb mõlemast suunast, kompleksi saab siseneda nii Ahtri tänavalt kui Mere puiesteelt Kai tänava kaudu.

Reidi tee (Põhjaväila) ehitusele järgneb Mere - Sadama - Põhja (Linnahalli esise) liiklussõlme rekonstruktsioon Balti jaama - Viru trammiteel. Projekti kohaselt liigub Põhja puiestee trammipeatus ning trammitee Porto Francole lähemale. Kavas on ka trammitee pikendus Tallinna Reisisadama D-terminalini, mis mööduks Porto Franco lähedalt. Tallinna sadamat ning lennujaama ühendab mugav bussiliin läbi kesklinna.

 

Kaubandus ja teenindus

Tallinna jaekaubandusturg

Hetkel on põhiosa Tallinna jaekaubandusest koondunud ostukeskustesse, sest Eesti kliimatingimuste tõttu Tallinnas praktiliselt puuduvad traditsioonilised brändikauplustega ostutänavad. Jaekaubandusturu kiire kasvu tõttu ei ole kesklinna ostukeskustes vaba üüripinda, mistõttu on suur nõudlus hea asukoha ja kvaliteetse kaubanduspinna järele. Innovatsioon ja unikaalsus ostukeskuste segmendis muutuvad üha olulisemaks. Porto Franco loob jaemüügipindadele uued standardid.

Eesti ja Tallinna
jaekaubandus arvudes

 • Eesti jaekaubanduse maht: 5,22 mld eurot
 • Tallinna jaekaubanduse maht: ca 1,8 mld eurot
 • Turismi mõju jaekaubandusele: ca 260 mln eurot
 • Jaekaubanduse reaalkasv 2014. aastal: +6,4%
 • Jaemüük jätkas kasvu ka 2015. aastal: jaanuar – august +8% (võrreldes 2014. aasta vastavate kuudega)
 • Tallinna ostukeskuste osa koguturust: ca 46%

Porto Franco: moe- ja toidukultuuri keskus

Porto Franco arendajate eesmärgiks on luua uus linna keskmes asuv ostu- ja vaba aja veetmise keskus, mille põhilisteks külgetõmbejõududeks on mereäärne promenaad, hea juurdepääsetavus, merevaatega restoranid ning uudsed üürnikud.

Porto Franco kolmel tasapinnal asub 35 000 m2 kaubanduspinda, olles sellega suurim Tallinna kesklinnas asuv ostukeskus. Nii tallinlasi kui linna külalisi meelitab majja võimalus nautida keskuse miljööd, veeta aega üheskoos pere ja sõpradega, nautida mitmekülgset toidukultuuri ja teha sisseoste brändikauplustes. Kuna kvartalis ja selle ümbruskonnas saab asuma hulgaliselt töökohti ja elamispindu, siis on keskus suuteline pakkuma inimestele esmatarbekaupade ja teenuste täielikku valikut.
 

 

Porto Franco ärikeskus on linna äripindade uus tase. Moodsat kooslust äri-, kontori- ja kaupluse pindadest iseloomustab avarus ja valgusküllus – suured maast laeni aknad, üle keskmise kõrged laed ning suurepärased vaated vanalinnale ning Admiraliteedi basseinile. 

Büroopinnad asuvad kuues korpuses ning on omavahel ühendatud 3. korruse klaaslaega sisetänava kaudu. Erinevad korpused on ühendatud klaaslagedega sisetänavate ning sildade vahendusel mitmel tasandil. Elegantsuse, suursugususe ja avaruse annavad bürookorpuste vahel asuvad kõrged fuajeed. Porto Franco bürood mahutavad igapäevaselt rohkem kui 3 000 töötajat.

Maast laeni osaliselt avatavad aknad

Kõik Porto Franco bürood on varustatud avarate ja valgusküllaste maast laeni akendega.  Kõikides büroodes on avatavaid aknaid.

Porto Franco bürooruumide avaruse tagavad 3,4 m kõrgused laed (tõstetud põrandatasapinnast laeni). Bürooruumides puudub ripplagede vajadus, sest laealuseid kommunikatsioone veetakse
üldkasutatavas koridorides, mis tagab kontoritesse kommunkatsioonidevabad (siledad) laed.

3,4 M
kõrgused laed

Tõstetud põrandad

Kõik Porto Franco bürood on varustatud tõstetud põrandatega (150 – 250 mm betoonpõrandast), mis annab büroode põrandatele mugava elastsuse, võimaldab elektri- ja nõrkvoolukaabelduse ning vee- ja kanalistasioonitorustikud viia tõstetud põranda alla ja seeläbi vabastada seinad, põrandad ja laed kaablikarbikutest ja kommunikatsioonidest. Tõstetud põrandad võimaldavad mobiilset ja kiiret töökohtade ümberpaigutamist.

Rohkem avarust ja valgust. Porto Franco läänesuunalistest büroodest avanevad hurmavad vaated ajaloolisele Tallinna vanalinnale ja Oleviste kirikule ning idapoolsetest hoonekorpustest  Admiraliteedi basseinile ja jahisadamale.

Suurepärased vaated vanalinnale ning Admiraliteedi basseinile

Avatud siseõued

3. korruse tasandil, bürookorpuste vahel saavad asuma kujundatud haljastusega 400-500m2 suurused avatud siseõued vaadetega Admiraliteedi basseinile või Tallinna vanalinnale. Siseõuesid on võimalik kasutada puhkealana, suvisel perioodil ka vabaõhuürituste, esitluste, vastuvõttude, koolituste või muude koosviibimiste korraldamiseks.

Porto Franco büroo osa iga korpuse igal korrusel asuvad väljaehitatud kvaliteetsetest kujundusmaterjalidest tualettruumide blokid. Tualettruumid on kasutatavad ainult sama korpuse ja korruse büroode töötajatele. Igas bürookorpuses asub ka invatualett.

Moodsad tualettruumid igas korpuses

Individuaalsed ventilatsiooni-, kütte -ja jahutuslahendused

Porto Franco bürooruumides on ruumipõhine temperatuuri reguleerimise võimalus tagamaks klientidele maksimaalse mugavuse. Jahutussüsteem kombineerib jahutuse ja ventilatsiooni õhu ühtlase jaotuse tagamiseks. Üle- või alaköetud bürood on välistatud tänu sellele, et integreeritud jahutus, küte ja ventilatsioon toimivad ühtse intelligentse lahendusena.

Büroopinnad ühel tasapinnal vahemikus 40 m2 - 1200 m2

Paljuski neljakandilise büroo põrandaplaan annab võimaluse rajada erineva suurusega büroosid minimaalses suuruses ca 40 m2 ja maksimaalse ühel korruse asuva üüripinna mahuga ca 1200 m2.

Paindlik andmeside teenusepakkuja valiku vabadus

Kõikidele Porto Franco büroodele tagatakse võimalus ühenduda valguskaabliga, võimaldades vahendada kõigi juhtivate operaatorfirmade teenuseid.

Kõikidele büroode töötajatele väljastatakse temale vajalike õigustega läbipääsukaardid. Büroodesse on tagatud 24h juurdepääs. Iga rentnik saab valida spetsiaalselt tema vajaduste järgi teostatavate lahenduste vahel – erinevate ligipääsusüsteemide hulgas on nii kiipkaardid, puldid, mobiilsed lahendused kui ka üle interneti kontrollitav valve-ja juurdepääsusüsteem.

Modernne turva- ja läbipääsusüsteem

Bürootänav

Porto Franco 3. korruse tasandil asub klaaskatusega kaetud jalakäijate tänav. See on kolmandat korrust läbiv tänav, mis ühendab kõiki bürookorpuseid. Bürootänavale on juurdepääs nii Poordi tänavalt, parklast kui ka kaubanduskeskusest. Lisaks kohtumisala ja business lounge ärikohtumiste funktsioonile pakutakse kolmanda korruse tänaval ka büroole vajalikke kõrvalteenuseid nagu printimiskeskus, nõupidamisruumide keskus, kontoritarvete kauplus, lõõgastumiskeskused jms.

Parkimismaja

Porto Franco büroode töötajate ja külastajate autode parkimine on lahendatud soojas kolmekorruselises ca 1250 kohalises maa-aluses parklas, mille -3. korruse parkimistasand on planeeritud büroode töötajate autode parkimiseks. 

Elektriautode laadimine

Maa-aluses parklas saab asuma elektriautode laadimispunkt vähemalt kolmele elektriautole.

Hoone 3. korrusel saab asuma koosoleku-nõupidamisruumide keskus, mida hoone üürnikel on võimalik kasutada koosolekute, nõupidamiste, koolituste ja erinevate koosviibimiste korraldamiseks. Nõupidamisruumid on kombineeritavates suurustes 8 - 120 inimesele, varustatud kaasaegse esitlustehnikaga ning kõige vajalikuga kohvipauside sisustamiseks. Koosolekuteruumi keskusest on ka otsepääs bürookorpuste vahelisse siseõue.

Nõupidamisruumide keskus

Ennast väärtustavale ja kvaliteeti hindavale inimesele, kelle jaoks on oluline personaalne lähenemine ning kes hindab kõrgelt tervislikku ja aktiivset elustiili, on Porto Francosse planeeritud täismõõtmetes premium klassi spordiklubi. Spordiklubis ootavad uusima ja kvaliteetseima sisustusega rühmatreeningute stuudiod, avar ja valgusküllane kardio- ja jõuseadmete ala ning professionaalne personal, kes aitab spordiklubi külastajaid seatud eesmärkide saavutamisel. Spordiklubis saab asuma ka sporditarvete kauplus.

Spordiklubi

Toitlustus

Hea toit on nauding ja samas ka vajadus. Kokku üle 15 kohviku ja restorani pakuvad igapäevaselt büroode töötajatele ja keskuse külastajatele maailma eri piirkondade ja rahvuste köökide menüüsid. Aasia-, Vene-, Itaalia-, Mehhiko-, kala-, grill-,  taimetoidu- ja teised restoranid, pubi ning kohvikud teevad oma põhimenüü kõrval ka rikkalikke lõunapakkumisi.

Jalgrattaparkla

Hoone maa-aluses parklas saab asuma kinnine jalgrattaparkla sportlikuma meelelaadiga büroode töötajatele. Jalgrattaparkla juures asuvad dussiruumid ja riidekapid spordiriietuse hoidmiseks. Sissepääas jalgrattaparklasse on Porto Franco büroode töötajatele tagatud 24h ööpäevas.

Autode käsipesula

Autode käsipesula asub Porto Franco maa-aluse parkla -1 korrusel. Autopuhastuse täisteenust koos „drop and go“ lisateenusega pakkuv puhastuskeskus saab olema avatud nii büroomaja töötajatele kui keskuse külastajatele kõikidel nädalapäevadel.

GALERII