Eestist alustanud juhtiv ja globaalne IT toodete ostmise lahendust pakkuv Markit kolib Porto Francosse
28.05.2019

Porto Franco ja Markit Holding AS allkirjastasid lepingu, mille järgi tuleb ehitatavasse Porto Franco keskusse IT-ettevõte Markiti uus büroo, mis avatakse Porto Francos koos keskuse valmimisega 2020. aasta sügisel. Markit kolib Porto Francosse mere vaatega 850 m2 pinnale.

Markit Holding AS tegevjuhi Andres Agasilla sõnul on globaalseks ettevõtteks kasvanud Markiti kavatsus oma peakontorit Eestis hoida ja arendada. Kümne aastaga on Markit kasvanud Eestist välja ettevõtteks, kes tegutseb kõikides olulistes maailma regioonides ja kelle innovaatilise online – teenuse klientideks on juba paljud Fortune 500 ja Forbes Global 2000 nimekirja ettevõtted. „Vaatamata sellele, et maailma suurus on meie jaoks saanud uue tähenduse – töötame 33. riigis ja meil on täna kontorid juba 17 maailma eri paigas, on Tallinn meie kodu. Nähtavas tulevikuplaanis on Markiti peakontor ja kõige olulisem keskus ikka Tallinnas.“

Uue peakontori kohavalikul sai määravaks nii Porto Franco terviklikkus arendusena kui ka asukoht. „Tallinn on paljudes aspektides väga väike linn – samas on see ka suurepärane võimalus – olla kõige keskel, vanalinna serval, heade ühendustega ja mere ääres! 70% meie töötajatest on Eestist väljaspool, kuid käivad Tallinnas regulaarselt – olen kindel, et nii meie kohalikule kui ka rahvusvahelisele meeskonnale pakub uus kontor järgmiseks kümneks aastaks parimat võimalikku töökeskkonda.“

„Meile on oluline, et kogu keskuses oleks inimesi ja tegevust pidevalt, kogu päeva jooksul: kaubandus töötab päeva teisel poolel ja nädalavahetustel, büroopinnad tööpäevadel. Porto Franco saab olema atraktiivne nii nendele, kellel on vajadus tulla siia tööle, kui ka linnaelanikele ja külalistele, kes soovivad tulla mere äärde vaba aega veeta kas osteldes, einestades või ka lihtsalt mere ääres jalutades,“ sõnas Porto Franco OÜ juhatuse esimees Rauno Teder.

Pildil tänane Markiti kontor, mis oli 2009. aastal Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia konkursil parimate büroointerjööri nominentide hulgas. Porto Franco Markiti kontori sisearhitektuurilise lahenduse loovad KAMP Arhitektid.