Hoone kirjeldus

Tehniline kirjeldus

Porto Franco atraktiivse arhitektuurse ilme on kujundanud Eesti arhitektuuribüroo Kadartik, Tüür. Arhitektid. tunnustatud arhitektid Ott Kadarik ja Mihkel Tüür. Kaubandusosa kontseptsiooni ja üldalade sisearhitektuuri autor on maailmakuulus Londoni arhitektibüroo Chapman Taylor.

Hoone kaubanduse osa fassaadis on kasutatud kõrgeid klaaspindu ja viimistlusmaterjale, mis on kaunid ja kvaliteetsed nii lähedalt kui ka kaugelt vaadates. Kaubanduse osa välised sissepääsud on ühendatud Porto Franco ümber rajatavate promenaadide ja väljakutega, mis oma uudse linnaehitusliku lahenduse ning läbimõeldud väikevormide ja linlikult aktiivse kujundusega meelitavad Porto Franco ümber nii turiste kui ka kohalikke elanikke. Porto Francos ostlemise muudab eriti mugavaks avar ja kasutajasõbralik 1170-kohaline maa-alune parkla. Porto Franco kaubandus- ja teeninduspinnad asuvad hoone –2., 1. ja 2. korrusel.

Porto Franco taotleb energiatõhusa ehitise LEED Gold (Leadership in Energy and Environmental
Design) sertifikaati, millega tunnustatakse hooneid, mille projekteerimisel, ehitamisel ja
kasutamisel järgitakse keskkonnasäästu ning säästva arengu põhimõtteid.

  • Välis- ja sisekujundus

    Porto Franco välis- ja sisekujundust iseloomustab mereäärne industriaalne motiiv, mis moodustab tervikliku ruumikeele nii hoone sees kui ka sellest väljaspool. Mereäärset teemat väljendavad sisekujunduses kasutatud toonid ja tekstuurid.

  • Rohkelt klaasi ja avarust

    Päevavalgus on meie laiuskraadil oluline ja väärtuslik kujunduselement. Tänu klaaskatusega jalakäijate tänavale ja kõrgetele klaasfassaadidele ei jää loomulikust valgusest puudu ka ostukeskuse madalamatel tasanditel.

  • Välihoovid ja väljakud

    Porto Francot võib nimetada linnaks, mis asub linnas. Keskus ja selle ümbrus on jalutamiseks loodud paradiis, kus maitsekalt kujundatud rohelus ja päikeselised puhkealad loovad suurepärase keskkonna, kus on ajaveetmisvõimalusi nii täiskasvanutele kui ka lastele.